Dzisiaj oraz w miniony piątek domy pomocy społecznej działające na terenie powiatu krakowskiego otrzymały z rąk wicestarosty Arkadiusza Wrzoszczyka paczki z materiałami przydatnymi w trudnej obecnie codziennej działalności. Wśród darów znalazły się środki ochrony osobistej – takie, jak: jednorazowe maseczki (3.680 sztuk), rękawiczki (30.000 sztuk) oraz 50 kompletów ubrań chirurgicznych z włókniny, a także środki chemiczne służące odkażaniu – łącznie 20 litrów płynów do dezynfekcji rąk i 20 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni.

Starosta Krakowski Wojciech Pałka, w imieniu Powiatu Krakowskiego, składa serdeczne podziękowania firmom: Krakow Airport oraz Mercator Medical S.A. za okazaną pomoc, wrażliwość oraz bezinteresowną chęć czynienia dobra.