Dziś setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II.

Z tej okazji zaprezentowany został, wyprodukowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie utwór pod tytułem “Nie zastąpi Ciebie nikt”. Wśród wykonawców, m. in.: Kasia Moś, Wojciech Cugowski czy Marek Piekarczyk, a muzykę do utworu skomponował Romuald Lipko.

Na terenie powiatu krakowskiego Jan Paweł II wspominany jest na wiele sposobów.

W Centrum Kultury w Sułoszowej można obejrzeć (po wcześniejszym umówieniu) wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny” przedstawiającą fotografie Karola Wojtyły z zasobów osób prywatnych, instytucji, agencji oraz ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

http://centrumkulturysuloszowa.pl/?p=12571

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach przypomniało audycję Radia Alfa ze wspomnieniami mieszkańców Zielonek o Karolu Wojtyle i jego związkach z Zielonkami wyemitowaną 21 maja 2011 roku, tuż po beatyfikacji Jana Pawła II.

https://ckpir.zielonki.pl/index.php/1094-z-archiwum-audycji-o-gminie-zielonki

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza na koncert pt. „Życie Jana Pawła II pisane muzyką na dwa tenory”. Bliskie sercu Karola Wojtyły utwory wykona znany skawińskiej publiczności duet tenorów: Robert Budzyń i Andrzej Bober. Koncert będzie transmitowany 18 maja o godzinie 19.30 w grupie CKiS LIVE na profilu facebookowym Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

https://ckis.pl/event/koncert-zycie-jana-pawla-ii-pisane-muzyka-na-dwa-tenory/

Gmina Zabierzów w obszernym artykule wspomina miejsca związane z Janem Pawłem II

https://www.zabierzow.org.pl/2020/05/18/100-rocznica-urodzin-sw-jana-pawla-ii-slady-pamiecie-w-gminie-zabierzow/

Podobnie gmina Skawina wspomina krótką wizytę papieża w Skawinie w 2002 roku

https://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=19869&menu_id=0