Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości wzięli udział: wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk i przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Piotr Goraj.

Na początku komendant Powiatowy Policji w Krakowie insp. Tomasz Drożdżak podziękował policjantom za codzienny trud, poświęcenie, zaangażowanie i starania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz życzył im zdrowia i pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. Następnie wręczył im akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Następnym etapem uroczystości było wręczenie przez Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego podinsp. Grzegorza Gubałę odznaczeń z okazji 30-lecia powstania NSZZ Policjantów oraz odznaczeń za zasługi dla NSZZ Policjantów województwa małopolskiego. Oprócz policjantów odznaczenia otrzymali wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk, przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Piotr Goraj oraz wójt gminy Zielonki Bogusław Król.

W przemówieniu wicestarosta Arkadiusz Wrzoszczyk pogratulował awansu policjantom i  podziękował im za „oddaną służbę zapewniającą mieszkańcom powiatu krakowskiego spokój i bezpieczeństwo”. Podkreślił, że praca w Policji, to „droga trudna, związana z odpowiedzialnością za życie innych i porządek publiczny”. Wicestarosta również w imieniu starosty krakowskiego Wojciecha Pałki, pogratulował i podziękował kierownictwu policji za dobrą współpracę. Na koniec życzył wszystkim policjantom „bezpiecznej służby, satysfakcji, wytrwałości i sukcesów w pracy oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym”.

Na koniec w imieniu awansowanych głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podinsp. Mateusz Dańda, dziękując komendantowi powiatowemu za wsparcie, które daje policjantom możliwość rozwoju osobistego i awansu w służbie.