W środę 15 czerwca 2022 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie miała miejsce uroczysta gala ósmej edycji konkursu ,,Mam zawód. Mam fantazję”. W gali uczestniczyli m.in.: prof. Jan Tadeusz Duda przewodniczący sejmiku województwa, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Stanisław Bisztyga – radny województwa oraz sponsorzy konkursu.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu ,,Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, który realizowany jest w trzech szkołach powiatowych- w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach.

W tej edycji konkursu spośród siedmiu konkurencji wyróżnienie otrzymali uczniowie Edyta Kutermak i Adrian Samek z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie zdobywając drugie miejsce w konkurencji –  „Szlakiem suskich legend”. Na gali uczniom towarzyszyły z-ca dyrektora szkoły mgr Ewa Rakoczy oraz mgr inż. Elżbieta Dudzińska-Kieblesz, która przygotowywała uczniów i towarzyszyła im podczas zmagań.

Tegoroczną galę uświetniły występy pracowników Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON. Dzięki nim, goście byli świadkami walki pomiędzy żywiołem ognia a żywiołem wody, mogli zobaczyć tornado wodne i tornado ogniowe, a także dotknąć oleju skalnego (ropy naftowej) oraz dowiedzieć się dlaczego fajerwerki są kolorowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

Opracowała: mgr inż. Elżbieta Dudzińska-Kieblesz