Relacja filmowa z Koncertu Cecyliańskiego 2019

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Koncertu Cecyliańskiego, który odbył się 10 listopada 2019 roku w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Koncert był zwieńczeniem III Jesiennych Warsztatów “Muzykujmy Razem”, do których zaproszeni zostali instrumentaliści oraz chóry działające na terenie powiatu krakowskiego i miasta Krakowa.

Organizator koncertu, Starostwo Powiatowe w Krakowie składa serdeczne podziękowania:

  • Profesorowi Stanisławowi Krawczyńskiemu – za prowadzenie Jesiennych Warsztatów “Muzykujmy Razem”, dyrygowanie chórem i orkiestrą podczas uroczystego Koncertu Cecyliańskiego oraz za udostępnienie utworu własnego autorstwa pt. “Msza Niepodległości”.
  • Annie Roj – za koordynowanie naboru chórów do projektu, współpracę w przygotowaniu Jesiennych Warsztatów “Muzykujmy Razem” i Koncertu Cecyliańskiego oraz przygotowanie Chóru Fermata do udziału w projekcie.
  • Jarosławowi Ignaszakowi – za nabór muzyków do orkiestry, współpracę w przygotowaniu Jesiennych Warsztatów “Muzykujmy Razem” i Koncertu Cecyliańskiego oraz przygotowanie orkiestry.
  • Dyrygentom: Marii Sołek, Agnieszce Treli-Jochymek, Agnieszce Zalewie, Michałowi Całkowi, Edwardzie Machecie za przygotowanie swoich chórów do udziału w projekcie.
  • Solistom: Gabrieli Świerczek-Kurowskiej i Sebastianowi Szydło za przygotowanie partii solowych w utworach wykonywanych podczas koncertu
  • Wszystkim chórzystom i instrumentalistom za zaangażowanie podczas warsztatów i na Koncercie Cecyliańskim.
  • Lidii Jazgar za profesjonalne prowadzenie koncertu.
Relacja filmowa z Koncertu Cecyliańskiego

Relacja filmowa z Koncertu Cecyliańskiego


13.11.2019

Koncert Cecyliański 2019 już za nami!

W minioną, przedświąteczną, niedzielę w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krakowie: Koncert Cecyliański. Impreza, która odbywa się, naprzemiennie z “Perłami Powiatu”, co dwa lata, zgromadziła tłumy w pięknych wnętrzach świątyni.

Mottem koncertu w tym roku były słowa św. Bazylego Wielkiego: „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”.

W programie koncertu zgromadzona publiczność usłyszała utwory: Georga Friedricha Händla Oda do św. Cecylii”, Stanisława Moniuszki „Modlitwa” (z opery „Flis”) Stanisława Krawczyńskiego Msza Niepodległości” (było to prawykonanie utworu) oraz Jean-Paula Lécota Gloria a Te, Cristo Gesù”.

Wykonawcami powyższych utworów były chóry z terenu powiatu krakowskiego oraz miasta Krakowa zjednoczone pod wspólną nazwą Chór III Jesiennych Warsztatów Muzycznych „Muzykujmy Razem”. W skład zespołu wchodziły chóry: Fermata (dyrygent: Anna Roj), Cantate Anima (dyrygent: Maria Sołek), Chór Niepublicznej Szkoły Muzycznej  im. Krzysztofa Komedy w Bibicach (dyrygent: Agnieszka Trela-Jochymek), Chór II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie (dyrygent: Agnieszka Trela-Jochymek), Chór Kameralny Lege Artis (dyrygent: Agnieszka Trela-Jochymek), Chór Sonitus Dei (dyrygent: Michał Całek), Chór Voci di san Francesco (dyrygent: Edward Macheta), Chór Harfa (dyrygent: Edward Macheta) oraz Chór Coro di Santa Rita (dyrygent: Agnieszka Zalewa). Fragmenty koncertu uświetnił występ solistów: Gabrieli Świerczek-Kurowskiej (sopran) oraz Sebastiana Szydło (baryton).

Zespołowi wokalnemu towarzyszyła muzyka w wykonaniu Orkiestry III Jesiennych Warsztatów „Muzykujmy Razem” pod batutą prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego. Orkiestra liczyła 32 muzyków, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Koncercie Cecyliańskim. Są to osoby, które na co dzień angażują się w orkiestrach i zespołach działających na terenie powiatu krakowskiego. Przygotowania zespołu odbywały się w sali prób „Orkiestry Wieniawa” pod dyrekcją Jarosława Ignaszaka. Koncert prowadziła Lidia Jazgar.

Kolejna edycja wydarzenia za dwa lata, ale już teraz zapraszamy! I bardzo dziękujemy gościom za liczne przybycie!


22.10.2019


03.10.2019

Nabór chórów do jesiennych warsztatów „Muzykujmy razem”

Wydział Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie organizuje III edycję Jesiennych Warsztatów “Muzykujmy razem” dla chórów działających na terenie powiatu krakowskiego. Warsztaty odbędą się w dniach od 8 do 10 listopada 2019 roku. Celem projektu jest przygotowanie Koncertu Cecyliańskiego, który odbędzie się 10 listopada w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26  w Krakowie.

Warsztaty będą prowadzone przez prof. Stanisława Krawczyńskiego, rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.
W programie warsztatów kompozycje Stanisława Moniuszki oraz „Msza Niepodległości” Stanisława Krawczyńskiego.

Zainteresowane chóry mogą zgłaszać chęć udziału w warsztatach poprzez wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia wraz z nagraniem dowolnego utworu a capella w wykonaniu zespołu na płycie CD lub e-mailem w formacie mp3 (nie dotyczy chórów, które brały udział w poprzednich warsztatach).

Organizatorzy zapewniają materiały nutowe dla chórzystów.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Starostwo Powiatowe w Krakowie – Wydział Promocji i Współpracy
Al. Słowackiego 20
30-037 Kraków

z dopiskiem: „Jesienne Warsztaty – Koncert Cecyliański 2019”  

lub

e – mailem na adres: droj@powiat.krakow.pl

Termin zgłoszeń upływa 10 października 2019 roku.

Lista chórów zakwalifikowanych do udziału w wydarzeniu będzie ogłoszona 16 października 2019 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona, a w przypadku dużego zainteresowania udziałem w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy dopuszczają udział chórów spoza terenu powiatu krakowskiego oraz osób indywidualnych przyjętych do projektu na podstawie przesłuchania.

Zachęcamy do udziału w warsztatach. To wspaniała okazja do kształtowania swoich umiejętności, poznania ciekawego repertuaru i twórczego spędzenia wolnego czasu wśród ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Efektem kilkudniowej pracy będzie uroczysty koncert na najwyższym poziomie artystycznym i muzycznym.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy:

ds. zespołów chóralnych: Anna Roj, e-mail: anna_roj@interia.pl
ds. orkiestry: Jarosław Ignaszak, e-mail: ignaszak.j@gmail.com

Karta zgłoszenia – pobierz

Projekty muzyczne zrealizowane przez powiat w poprzednich latach