Perły Powiatu 2016

Reportaż

Perły Powiatu 2016

Cały koncert

Perły Powiatu 2016

Piosenki


Muzyka filmowa mocno zabrzmiała podczas perłowej niedzieli (06.11.2016) w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Koncert „Perły Powiatu 2016 – filmowe olśnienia” zorganizowany przez Wydział Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie przyciągnął tłumy melomanów z całego powiatu. W tegorocznej, szóstej edycji wzięło udział 27 wokalistów i 53 muzyków.

Muzyczną ucztę rozpoczęła „Fanfara krakowska” skomponowana przez Grzegorza Duchnowskiego specjalnie na ten koncert. Fanfarę wykonała „Orkiestra Pereł Powiatu” pod batutą Jarosława Ignaszaka. Następnie na scenie pojawiła się Lidia Jazgar, która ciepłymi opisami wykonawców wprowadziła gości w nastrój koncertu. Po tej krótkiej zapowiedzi na scenie pojawili się gospodarze wieczoru – starosta krakowski Józef Krzyworzeka i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nabagło, którzy równie serdecznie przywitali wszystkich gości, otworzyli uroczyście koncert i wręczyli nagrody za najlepsze wykonanie piosenek w koncercie „Perły Powiatu 2014” Weronice Kozłowskiej, Karolinie Musiał i Małgorzacie Zgrzywie.

Pierwszą część koncertu rozpoczęła orkiestra, która wykonała muzykę Henryka Kuźniaka do filmu „Vabank”. Następnie na scenie pojawiły się Weronika Kozłowska i Agnieszka Łachowska, które w duecie zaśpiewały piosenkę „Od nocy do nocy” z filmu „Noce i dnie”. Zaraz po nich marszowym krokiem na scenę wszedł Sebastian Szydło, który wyśpiewał „Różę i bez” z „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Następnie wybrzmiały „Polskie melodie filmowe” w ciekawej aranżacji Grzegorza Duchnowskiego a po nich na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Mieczysław Szcześniak, który zaśpiewał „Już nie zapomnisz mnie” i „Dumkę na dwa serca” w duecie Gabrielą Świerczek. Na tym zakończyła się prezentacja polskiej muzyki filmowej, a orkiestra wraz chórem przy dźwiękach „Moment for Morricone” przeniosła publiczność do muzyki zagranicznej. W dalszej części zabrzmiały „Moon River”, „Dreamgirls”, „There you’ll be” w wykonaniu kolejno Natalii Małek, Mai Sum, Małgorzaty Zgrzywy i Adrianny Dijuk. Po nich na estradzie ponowie pojawił się Mieczysław Szcześniak, który wspólnie z Anitą Noworytą wykonał fenomenalne „S’Wonderful” z filmu „Amerykanin w Paryżu”. Koncert muzyki filmowej stał się wspaniałą okazją do przypomnienia słuchaczom wielu ciekawych utworów. Julia Latosińska zaśpiewała „My heart will go on” z „Titanica”, Kamila Szczurek wykonała „Think” z „The Blues Brothers” a Gabriela Ocieczek „Minnie the Moocher” z „The Cotton Club”.

Drugą część koncertu rozpoczął Mieczysław Szcześniak piosenką „Memory” z filmu „Koty”. Po nim wystąpiły w solowych utworach Edyta Niziołek, Anita Noworyta, Weronika Kaim, które zaśpiewały „I dreamed a dream”, „As time goes by” i „Don’t rain on my parade”. W kolejnych utworach zaprezentowały się duety Anny Klimczak i Cecylii Wyroby oraz Wiktorii Gorzkowskiej i Norberta Kociarza. Pierwszy duet wykonał „Cabaret” a drugi „You’re the one that I want”. W dalszej części można było usłyszeć kompozycje z bajek i musicali. Ten rozdział rozpoczęła orkiestra i chór, którzy wspólnie wykonali „Dry your tears Africa”. Następnie zabrzmiały „Circle of life” z „Króla Lwa” wykonany przez Katarzynę Kozę, „Po raz pierwszy widzę blask” z filmu „Zaplątani” w wykonaniu duetu Katarzyny Fiedor i Sebastiana Szydło oraz „Ty druha we mnie masz” z „Toy Story” wykonany przez Kajetana Wolasa i Norberta Kociarza. Film „Księżniczka i żaba” zaistniał na estradzie w piosence „Udało prawie się” wyśpiewanej przez Kamilę Tylek. Po niej na scenie pojawiła się Wiktoria Gnot, która wspólnie z Donatą Dymanus, Sylwią Sechman, Julią Szumną, Kamilą Tylek i Kajetanem Wolasem zaśpiewała energiczne „Jungle rhythm” z „Księgi dżungli 2”. Na końcu koncertu zabrzmiało „Mam tę moc” w wykonaniu Amelii Szczembary i „Kiedyś” zaśpiewane przez gwiazdę wieczoru – Mieczysława Szczęśniaka. Blisko połowie wymienionych utworów towarzyszył wielogłosowy chór mieszany przygotowany przez Annę Roj. Młodzi artyści przygotowali widowisko w trzy miesiące podczas wielu prób. Publiczność doceniła ich pracę gromką owacją i wieloma słowami podziwu i uznania.

Organizator pragnie podziękować za pomoc w organizacji koncertu Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz Partnerom, bez których wsparcia nie byłoby możliwe zorganizowanie tak wspaniałego wydarzenia.

W koncercie wzięli udział:

Wokaliści:
Adrianna Dijuk, Donata Dymanus, Katarzyna Fiedor, Wiktoria Gnot, Wiktoria Gorzkowska, Weronika Kaim, Anna Klimczak, Norbert Kociarz, Katarzyna Koza, Weronika Kozłowska, Julia Latosińska, Agnieszka Łachowska, Natalia Małek, Edyta Niziołek, Anita Noworyta, Gabriela Ocieczek, Sylwia Sechman, Maja Sum, Amelia Szczembara, Kamila Szczurek, Julia Szumna, Sebastian Szydło, Gabriela Świerczek, Kamila Tylek, Kajetan Wolas, Cecylia Wyroba i Małgorzata Zgrzywa.

Muzycy:
Agnieszka Nowak, Elżbieta Dworak, Joanna Pawłowska, Aleksandra Grodecka, Aleksandra Janecka, Kamil Kuc, Klaudia Ligas, Michał Pelc, Paweł Petkowicz, Krystian Procner, Magdalena Rudecka, Katarzyna Kokoszka, Arkadiusz Krężel, Matuesz Kromka, Edyta Witek, Maciej Klimek, Łukasz Rudecki, Magdalena Polak, Aleksandra Skierka, Karol Pająk, Aleksandra Rosiek, Krzysztof Guńka, Karolina Sroka, Roman Głowacki, Grzegorz Bizukojć, Paweł Więcław, Bartłomiej Kotarba, Rafał Ślusarczyk, Andrzej Godzik, Jakub Wajda, Andrzej Polak, Maksymilian Kocerba, Piotr Jastrzębski, Kamila Rafińska, Jadwiga Kotarba, Stanisław Szczupak, Łukasz Dzieża, Wojciech Kokoszka, Piotr Filek, Krystian Klimczyk, Piotr Stefańczyk, Piotr Gawor, Jarosław Janecki, Dominik Mbeda Ndege, Grzegorz Bąk, Jakub Misiniec, Kinga Kociarz, Antoni Ignaszak, Jan Klimek, Krzysztof Kułaga, Benjamin Mbeda Ndege, Jakub Wójtowicz, Maciej Wójtowicz.

Dyrygent: Jarosław Ignaszak

Realizatorzy:
Scenariusz: Anna Dijuk-Bujok
Reżyseria i prowadzenie koncertu: Lidia Jazgar
Kierownictwo muzyczne: Jarosław Ignaszak
Współpraca kier. muz.: Anna Roj
Przygotowanie wielogłosów: Anna Roj, Piotr Majewski, Wojciech Sroka, Małgorzata Strzebońska-Sroka
Koordynatorzy Projektu: Anna Dijuk-Bujok, Anna Roj, Jarosław Ignaszak
Koncepcja koncertu: Małgorzata Zięć
Przygotowanie wokalistów: Anna Dijuk-Bujok, Paweł Dys, Jarosław Janecki, Piotr Majewski, Anna Roj, Wojciech Sroka, Małgorzata Szczebońska-Sroka

loga

loga


27.06.2016

Uprzejmie informujemy, że przesłuchania do koncertu „Perły Powiatu 2016” zostały zakończone. Komisja dokonała wyboru następujących wokalistów do udziału w koncercie:

Lista wokalistów – pobierz

Spotkanie organizacyjno-informacyjne dla wokalistów odbędzie się 30 czerwca 2016 roku o godz. 17:00 w Starostwie Powiatowym w Krakowie, Al. Słowackiego 20, I piętro sala 100.

Skład orkiestry towarzyszącej wokalistom zostanie podany w terminie do 1 lipca br.


09.06.2016

Starostwo Powiatowe w Krakowie zaprasza młodych i uzdolnionych wokalistów oraz instrumentalistów grających w orkiestrach na instrumentach dętych i perkusyjnych (mieszkańców Powiatu Krakowskiego) do udziału w wyjątkowym koncercie „Perły Powiatu”, który odbędzie się w Auditorium Maximum w Krakowie w niedzielę 6.listopada br.

Tematem tegorocznej edycji koncertu będzie muzyka i piosenka filmowa w nowej odsłonie wykonawczej. Koncert poprzedzony będzie warsztatami muzycznymi a wokalistom będzie towarzyszyć profesjonalna orkiestra złożona z najlepszych instrumentalistów działających na terenie powiatu krakowskiego.

Wszystkich wokalistów zainteresowanych udziałem w koncercie zapraszamy na przesłuchanie, które odbędzie się 21.czerwca od godz. 1600 i 23 czerwca od godz. 1430 w Starostwie Powiatowym w Krakowie, Al. Słowackiego 20, sala 100. Podczas przesłuchań zostaną wyłonienie wokaliści, którzy wezmą udział w projekcie.

Udział instrumentalistów w projekcie poprzedzi rozmowa z dyrygentem, która odbędzie się 23 czerwca od godz. 1700 w.Starostwie Powiatowym w Krakowie, Al. Słowackiego 20, sala 100.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić kartę zgłoszenia wokalisty lub instrumentalisty i przesłać ją w terminie do 16 czerwca 2016 roku na adres:

Starostwo Powiatowe w Krakowie
Wydział Promocji i Współpracy
Al. Słowackiego 20
30-037 Kraków

lub na adres e-mail:
droj@powiat.krakow.pl

z dopiskiem: Perły Powiatu 2016

Załączniki:
Warunki uczestnictwa w projekcie – pobierz
Karta zgłoszenia wokalisty – pobierz
Karta zgłoszenia instrumentalisty – pobierz