Kiedy:
Bez opłat
Kontakt:
Fundacja Kobieta w Regionie

Fundacja Kobieta w Regionie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno serdecznie zapraszają do udziału w projekcie “ZIELE Z ZIÓŁ. Warsztaty ekologiczne oraz konkurs na tradycyjny bukiet na Święto Matki Boskiej Zielnej”.

Na konkurs, a jednocześnie finał całego projektu, zapraszamy jak zwykle 15 sierpnia do Rudna. Msza święta w kościółku w Rudnie odbywa się o godz. 10:15. Po mszy wysłuchamy koncertu w wykonaniu parafialnego Chóru Cantate Anima, potem nastąpi uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Biesiada w Sadzie w Rudnie – z muzyką ludową na żywo i regionalnym poczęstunkiem.

W konkursie biorą udział mieszkańcy wielu gmin powiatu krakowskiego i chrzanowskiego. Co roku zwiększamy zasięg konkursu oraz poszerzamy działania edukacyjne z zakresu ekologii, zielarstwa i bioróżnorodności skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

***

W tym roku warsztaty ekologiczne odbędą się w:

Tenczynku (gmina Krzeszowice), 2 sierpnia. godz. 16.00 – spotkanie w Rynku, potem spacer na Skałki

Cianowice (gmina Skała), 9 sierpnia, godz. 17.00, OSP Cianowice

Rybna (gmina Czernichów), 11 sierpnia, godz. 17.00, spotkanie przed kościołem

***

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Kobieta w Regionie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno.

Partnerzy wydarzenia: Parafia św. Katarzyny w Tenczynku, Muzeum Agatów w Rudnie, OSP Rudno, Stowarzyszenie Ogrodowe Tenczyńskie Skałki, Klub Senior + w Krzeszowicach, Zamek Tenczyn w Rudnie, KGW Cianowice, KGW Rybna, portal Zdjęcia i Spacery po Rybnej.

****

Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Krzeszowice.

Plakat do wydarzenia "ZIELE Z ZIÓŁ. Warsztaty ekologiczne oraz konkurs na tradycyjny bukiet na Święto Matki Boskiej Zielnej" Treść plakatu jak w opisie powyżej.