25 kwietnia 2019 r. pomiędzy Powiatem Krakowskim a Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno – Kartograficznym w Krakowie Sp. z o.o. została zawarta umowa na wykonanie zadania pn. „Digitalizacja, weryfikacja, poprawa jakości mapy ewidencyjnej oraz modernizacja bazy danych EGiB jednostki ewidencyjnej Czernichów.

Realizacja zadania została podzielona na trzy moduły, których efektem końcowym będzie operat techniczny oraz zasilenie Bazy Danych Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego.

Digitalizacja, weryfikacja, poprawa jakości mapy ewidencyjnej oraz modernizacja bazy danych EGiB pozwoli na podniesienie ograniczonych obecnie możliwości świadczenia e-usług, ponieważ na obszarze opracowania mapa ewidencyjna prowadzona jest w formie analogowej.

Poprzez rozbudowę i modernizację referencyjnej bazy danych rejestru publicznego, jakim jest ewidencja gruntów i budynków zapewnione zostanie zwiększenie zdolności instytucjonalnej i skuteczności administracji publicznej, a także zapewnienie organom administracji publicznej, obywatelom i przedsiębiorcom dostępu, przy pomocy środków komunikacji elektronicznej, do zintegrowanych, aktualnych i kompletnych informacji.

Modernizacja bazy danych EGiB gminy Czernichów jest realizowana w ramach projektu pn.: „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020. Na realizację całego projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego”, Powiat Krakowski otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dofinansowanie ponad 14,4 mln zł.