W 2024 r. Zarząd Powiatu w Krakowie udzielił wsparcia jednostkom OSP przyznając dotacje na realizacje aż 128 zadań, a łączna wysokość dotacji wyniosła 500.000 zł. Przyznano dotacje na realizację:

• 114 zadań – zakup sprzętu i wyposażenia
  • 1 zadanie – zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego
  • 1 zadanie - zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego
  • 8 zadania - zakup quadów
  • 4 zadania - zakup przyczep ratowniczych transportowych

Jednym z kluczowych działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu krakowskiego jest wspieranie służb ratunkowych poprzez realizację programu #BezpiecznyPowiatKrakowski. Jest to już szósta edycja wsparcia OSP, w ramach których na sprzęt dla podkrakowskich jednostek OSP przeznaczono z budżetu Powiatu Krakowskiego łącznie 2.609.720 zł.

Gratulujemy każdej jednostce OSP, przede wszystkim zaangażowania druhów, którzy przykładają tak dużą wagę do rozwoju swoich jednostek. Siła, potencjał jak i skuteczne prowadzenie akcji ratowniczych przez OSP widoczne jest na każdym miejscu. Trud i pełna poświecenia społeczna służba bezpośrednio przedkładają się na bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Krakowskiego. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu własnych jednostek OSP.

Na adresy e-mail jednostek OSP, w dniach 29-30.04.2024 r. wysłana zostanie informacja potwierdzająca przyznanie dotacji (prosimy o sprawdzenie również spamu). Do wiadomości załączony zostanie także plik z umową do samodzielnego wydruku. W przypadku nieotrzymania wiadomości e-mail po 6.05.2024 r., prosimy o kontakt na osp@powiat.krakow.pl