Zakończyła się LXI sesja Rady Powiatu w Krakowie. Sesja odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Sesja rozpoczęła się od zapoznania radnych z działaniami Zarządu Powiatu w Krakowie w okresie międzysesyjnym oraz z działaniami Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Powiecie Krakowskim za rok 2023 – prezentacje przedstawił starosta krakowski Wojciech Pałka. Głównym tematem sesji były informacje o wykorzystaniu środków na zadania z zakresu geodezji i kartografii w 2023 r. oraz podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowych na inwestycje z zakresu ochrony środowiska "POWIAT BEZ SMOGU", a także sprawozdanie z prac komisji Rady Powiatu w Krakowie za rok 2023.

Ponadto w ramach sesji głosowano nad szeregiem uchwał. Przyjęto m.in. uchwały:

• w sprawie zmiany uchwały nr XXXV/394/2021 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 27 października 2021 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Małopolskiemu na zadanie pn. „Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy Obwodnicy Liszek w ciągu DW780 wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego”
  • w sprawie przyjęcia i wdrożenia do realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej i jej Obszaru Funkcjonalnego.

Sesję zakończyły wnioski i oświadczenia radnych oraz dyskusja o sprawach bieżących.