W związku z kolejną edycją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy, w ramach którego Powiat Krakowski pozyskał dotację w wysokości 36 000 zł.

Na realizację Programu w 2023 r. w województwie małopolskim została przyznana kwota 2 881 193,00 zł.

Wojewoda Małopolski opublikował listę szkół, na której znalazły się 3 szkoły prowadzone przez Powiat Krakowski tj.:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie – kwota wsparcia 12.000 zł
  2. Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach – kwota wsparcia 12.000 zł
  3. Technikum w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie – kwota wsparcia 12.000 zł

Termin zakończenia projektu to 31 grudnia 2023 r.