Konkurs Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie” na realizacje zadań związanych z utworzeniem wirtualnych strzelnic umożliwiających zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży.

Powiat Krakowski otrzymał dotację celową z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 149 600,00 zł na utworzenie wirtualnej strzelnicy. Wkład własny powiatu to kwota 37 400zł. Koszt całego przedsięwzięcia to kwota 187 000 zł. Planowany termin oddania do użytku wirtualnej strzelnicy – do 31 grudnia tego roku. Strzelnica powstanie w ramach konkursu ofert Ministra Obrony Narodowej pn. “Strzelnica w powiecie 2021” na realizację zadań związanych z utworzeniem wirtualnych strzelnic umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży.

Wirtualna strzelnica powstanie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, będzie ona służyć uczniom klas mundurowych z powiatu krakowskiego i powiatów ościennych do kształcenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią. Będą mogli z niej korzystać uczniowie szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, w wymiarze 130 godzin w miesiącu, według uzgodnionego harmonogramu z zainteresowanymi szkołami oraz zawartych ze szkołami porozumieniami oraz organizacje pozarządowe, prowadzące działalność na rzecz obronności państwa.

Strzelnica będzie kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym umożliwiającym prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 osób strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej – karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni).