Projekt „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” – grant nr 2

Powiat Krakowski pozyskał w 2022 r. grant w wysokości 90 tysięcy złotych w ramach projektu grantowego  pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem grantu jest umożliwienie transformacji cyfrowej dla 22 szkół z województwa małopolskiego i wprowadzenia do nich elementów nauczania metodą STEAM poprzez wyposażenie ich w urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne i oprogramowania, w związku z zagrożeniem i skutkami pandemii COVID-19. Transformacja będzie realizowana w ramach projektu koordynacyjnego pn. Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania, w którym wybrane szkoły zostanie objęta wszechstronnym wsparciem i w wyniku tych działań staną się Szkołami modelowymi II.

Do realizacji grantu w Powiecie Krakowskim (zakupu wyposażenia oraz szkoleń umożliwiających transformację cyfrową) zakwalifikowało się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Skawinie.

Okres realizacji projektu planowany jest na lata 2022-2023, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej (UE) w wysokości 85% oraz Budżetu Państwa (BP) w wysokości 15%.