Powiat Krakowski w dniu 25 marca 2024 r. podpisał kolejną umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na realizację działań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję poradni psychologiczno-pedagogicznych poprzez przystępniejszy dostęp do specjalistów, którzy objęliby dzieci i młodzież albo dzieci, młodzież oraz rodziców bezpośrednią pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w ramach zadania „Małopolska Akademia Rodzica 2024”.

Zadanie to realizowane będzie w terminie od 25 marca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna Powiatu Krakowskiego, która na ten cel otrzymała 100  tysięcy złotych dotacji celowej z budżetu województwa małopolskiego.

W ramach zadania na terenie Powiatu Krakowskiego zostaną przeprowadzone następujące działania:

1) Diagnoza psychologiczna dzieci i młodzieży;
2) Konsultacje psychoterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, rodziców i rodzin;
3) Konsultacje w zakresie interwencji kryzysowej dla dzieci, młodzieży i rodziców;
4) Konsultacje psychoedukacyjne dla dzieci i rodziców;
5) Konsultacje z nauczycielami, specjalistami i dyrektorami szkół;
6) Konsultacje online dla rodziców;
7) Szkolenia Rad Pedagogicznych w szkołach;
8) warsztaty psychoedukacyjne z uczniami w klasach.