Zakończyła się IV sesja Rady Powiatu w Krakowie. Sesja rozpoczęła się od zapoznania radnych z działaniami Zarządu Powiatu w Krakowie w okresie międzysesyjnym – prezentację przedstawiła pani starosta krakowski Elżbieta Burtan.

Głównym tematem sesji była informacja o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu krakowskiego - odpowiednie sprawozdanie przedstawili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Izabela Jędrzejek.

Ponadto w ramach sesji przyjęto uchwały:

• w sprawie zmiany budżetu i zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Krakowskiego na rok 2024
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Krakowskiego na lata 2024 – 2030 przyjętej Uchwałą Nr LX/609/2023 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 27 grudnia 2023 r.
  • w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienia odpłatnej służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Krakowskiego położonej w obrębie Skała-W, gmina Skała
  • w sprawie planu pracy Rady Powiatu w Krakowie na 2024 rok
  • w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej oraz planów pracy Komisji Rady na rok 2024
  • w sprawie zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych korzystających w podróży służbowej z pojazdu samochodowego nie będącego własnością powiatu

Sesję zakończyły wnioski i oświadczenia radnych oraz dyskusja o sprawach bieżących.