Zakończyła się VI sesja Rady Powiatu w Krakowie. Sesja rozpoczęła się od zapoznania radnych z działaniami Zarządu Powiatu w Krakowie w okresie międzysesyjnym – prezentację przedstawiła pani starosta krakowski Elżbieta Burtan.
Głównym tematem sesji była ochrona przed powodzią i suszą oraz środowisko wodne na terenie Powiatu Krakowskiego 2023 r.

Ponadto w ramach sesji przyjęto uchwały:

• w sprawie zmiany budżetu i zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Krakowskiego na rok 2024
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Krakowskiego na lata 2024 – 2030 przyjętej Uchwałą Nr LX/609/2023 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 27 grudnia 2023 r.
  • w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdu z drogi i za jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu obowiązujących w 2025 r.
  • w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu treningowym lub wspomaganym
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kłodzkiego na usuwanie skutków powodzi

Sesję zakończyły wnioski i oświadczenia radnych oraz dyskusja o sprawach bieżących.