Powiat Krakowski realizuje zadanie pn.: „Modernizacja szczegółowej osnowy wysokościowej (3 klasy) na terenie powiatu krakowskiego”.

Całkowita wartość zadania wynosi: 258 300.00 zł brutto. Zadanie współfinansowane jest z budżetu państwa  w ramach dotacji celowych z zakresu administracji rządowej w dziedzinie geodezji i kartografii w kwocie 67 158.00 zł. Zakres zadnia pn. „Modernizacja szczegółowej osnowy wysokościowej (3 klasy) na terenie powiatu krakowskiego” obejmuje wykonanie prac związanych z modernizacją szczegółowej osnowy wysokościowej 3 klasy. Zadanie to realizowane jest zadanie realizowane jest w celu wdrożenia układu odniesienia wysokości EVRF2007 .

Przedmiot zadania obejmuje:

Etap I – Opracowanie projektu technicznego modernizacji osnowy wysokościowej,
Etap II – Stabilizacja punktów szczegółowej osnowy wysokościowej,
Etap III – Pomiar szczegółowej osnowy wysokościowej, opracowanie wyników pomiaru oraz zasilenie bazy BDSOG.