Powiat Krakowski przystąpił do realizacji rządowego Programu „Dofinansowanie wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na lata 2024-2027”

Powiat Krakowski  zgodnie z Uchwałą Nr 185/2024 Zarządu Powiatu w Krakowie z dnia 11 lipca 2024 roku przystąpił do realizacji rządowego Programu „Dofinansowanie wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka  na lata 2024-2027” (M.P. z 2024 r. poz. 507).

Środki finansowe z dotacji celowej budżetu państwa na realizację Programu zostaną przekazane Powiatowi Krakowskiemu na podstawie Umowy z Wojewodą Małopolskim.

Dofinansowanie wynosi: 183 616,00 zł

z tego w 2024 roku:

dla osób pełniących funkcję rodziny zastępczej zawodowej  w wysokości 147 679,00 zł

dla osób prowadzących rodzinny dom dziecka w wysokości 35 937,00 zł

Data podpisania umowy: sierpień  2024

Celem przyznania środków jest pomoc w realizacji zadań własnych powiatu z zakresu wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej poprzez dofinansowanie wynagrodzeń przysługujących rodzinom zastępczym zawodowym i prowadzącym rodzinne domy dziecka, w postaci dodatku wraz z kosztami składek od tego dodatku.