Powiat Krakowski otrzymał dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

W projekcie zostało zaakceptowanych 11 wniosków złożonych przez 7 szkół, których organem prowadzącym jest powiat krakowski. Całkowita koszt zadania stanowi kwota 190 625,00 zł, w tym kwota przyznanej dotacji stanowi 149 844,00 zł.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych szkół ponadpodstawowych. W Powiecie Krakowskim wsparciem finansowym objęto następujące szkoły:

1. TECHNIKUM W KRZESZOWICACH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W KRZESZOWICACH;
  2. BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA W KRZESZOWICACH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W KRZESZOWICACH’
  3. LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRZESZOWICACH;
  4. TECHNIKUM W CZERNICHOWIE W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZE CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. FRANCISZKA STEFCZYKA W CZERNICHOWIE
  5. TECHNIKUM W SKAWINIE W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-EKONOMICZNYCH W SKAWINIE
  6. TECHNIKUM W SKALE W ZESPOLE SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SKALE;
  7. TECHNIKUM W GIEBUŁTOWIE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH IM. WINCENTEGO WITOSA W GIEBUŁTOWIE;
  8. LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W SKAWINIE