Powiat Krakowski przystąpił do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” edycja 2022, który jest realizowany ze środków finansowych pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

W roku 2022 dofinansowanie wynosi: 195 840,00 zł, całkowita wartość zadania wynosi: 195 840,00 zł

Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

W roku 2022 usługą opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej planuje się objąć 20 osób niepełnosprawnych, w tym: 10 osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz 10 dzieci niepełnosprawnych.

Informacje nt. programu dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie: pcpr.powiat.krakow.pl