Powiat Krakowski,  Al. Juliusza Słowackiego 20, 30 – 037 Kraków, realizuje w roku szkolnym 2022/2023 projekt : „Małopolska Chmura Edukacyjna IV” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego RPOWM na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Poddziałanie 10.1.4

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacja podejścia do uczennic/uczniów o szczególnych potrzebach, w szkołach powiatu krakowskiego.

W ramach projektu młodzież bierze udział w zajęciach w formule on-line oraz kołach naukowych prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych. Zajęcia odbywać się będą w szkołach realizujących projekt w pracowniach wyposażonych w sprzęt/ infrastrukturę umożliwiającą prowadzenie telekonferencji. Uczestnicy projektu będą  również brać udział w zajęciach stacjonarnych na uczelniach. Do realizacji zajęć zostaną zakupione niezbędne pomoce dydaktyczne.

Projekt kierowany jest do uczennic/uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania oraz posiadających predyspozycje i kompetencje pozwalające na opanowanie materiału wykraczającego poza podstawę programową z danych obszarów tematycznych.

Działania w ramach projektu będą prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczennic/uczniów objętych wsparciem.

Tytuły projektów realizowanych poszczególnych szkołach:

„Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie IV”
Numer projektu: RPMP.10.01.04-12-0029/22
Wartość projektu: 34 134,95 zł  w tym współfinansowanie z UE 29 014,70 zł

„Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie IV”
Numer projektu: RPMP.10.01.04-12-0030/22
Wartość projektu: 20 454,14 zł  w tym współfinansowanie z UE 17 386,01 zł

„Małopolska Chmura Edukacyjna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach IV”
Numer projektu: RPMP.10.01.04-12-0031/22
Wartość projektu: 16 426,08 zł  w tym współfinansowanie z UE 13 962,16 zł

„ Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie IV”
Numer projektu: RPMP.10.01.04-12-0032/22
Wartość projektu: 27 539,38 zł w tym współfinansowanie z UE 23 408,47 zł

W ramach projektu „ Małopolska Chmura Edukacyjna IV” w roku szkolnym 2022/2023 realizowane będą następujące formy wsparcia, zgodnie z wnioskami o dofinansowanie projektu :

1. W Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie:
    1. zajęcia on-line: z geografii
    2. koła naukowe: z geografii i fizyki
  2. W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie:
    1. zajęcia on-line: z biologii
    2. koła naukowe: z biologii
  3. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach:
    1. zajęcia on-line: z umiejętności uczenia się
    2. koła naukowe:  z umiejętności uczenia się
  4. W Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie:
    1. zajęcia on-line: z języka angielskiego
    2. koła naukowe: z języka angielskiego

Zajęcia dla młodzieży prowadzone będą przez nauczycieli akademickich z następujących uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Fundacja Centrum Kopernika w Krakowie.

Rekrutacja uczennic/uczniów do projektu odbywa się w poszczególnych szkołach realizujących projekt.
Realizatorzy przewidują  możliwość korzystania z projektu przez osoby niepełnosprawne.

Koordynator projektów