W ramach projektu „E-usługi w informacji przestrzennej powiatu krakowskiego” zakupiono niezbędny sprzęt i oprogramowanie oraz usługi specjalistyczne. Powiat Krakowski zakupił urządzenia sieciowe, serwery, dyski twarde i zasilacz awaryjny, a także oprogramowanie operacyjne i szkolenia dla pracowników.

Jednym z najważniejszych elementów, które zostały zakupione w ramach projektu E-usługi, jest system ochrony sieci do zarządzania urządzeniami – oprogramowanie zarządzające. Oprogramowanie pozwoli na lepsze zarządzanie siecią oraz zapewni większe bezpieczeństwo i ochronę przed cyberatakami. Ponadto, aktualizacja silnika bazy danych zapewni większą wydajność i stabilność systemu.

Powiat zakupił także niezbędne urządzenia sieciowe, takie jak urządzenie firewall, router i przełącznik sieciowy. To pozwoli na lepsze zarządzanie ruchem sieciowym oraz zwiększy bezpieczeństwo sieci.

W zakresie serwerów, Powiat zakupił serwery typu rack, przeznaczone do przechowywania baz danych, aplikacji i e-usług. Ponadto, zakupiono macierz dyskową oraz dyski twarde, co zapewni większą pojemność przechowywania danych oraz lepszą wydajność.

Ważnym elementem zakupionym w ramach projektu były również usługi specjalistyczne, takie jak szkolenia z wdrażanego sprzętu i oprogramowania oraz usługi konfiguracji rozwiązania. Dzięki temu pracownicy będą mieli lepsze przygotowanie do pracy na nowym sprzęcie i oprogramowaniu.

Powiat zakupił także zasilacz awaryjny, który pozwoli na bezpieczne wyłączenie systemu w przypadku awarii prądu, oraz oprogramowanie operacyjne do serwerów, co zapewni lepszą wydajność i stabilność całego systemu.

Zakupy dokonane w ramach projektu „E-usługi w informacji przestrzennej powiatu krakowskiego” to ważny krok w rozwoju usług publicznych w Powiecie Krakowskim. Dzięki zakupionemu sprzętowi i oprogramowaniu oraz usługom specjalistycznym, Powiat Krakowski będzie miał możliwość udostępnienia mieszkańcom lepszych i bardziej nowoczesnych e-usług.

Zakupy zostały zrealizowane w ramach projektu pn.: „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020. Na realizację całego projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego”, Powiat Krakowski otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dofinansowanie ponad 14,4 mln zł.