Zakończyła się V sesja Rady Powiatu w Krakowie. Sesja rozpoczęła się od zapoznania radnych z działaniami Zarządu Powiatu w Krakowie w okresie międzysesyjnym – prezentację przedstawiła pani starosta krakowski Elżbieta Burtan.

Głównym tematem sesji była informacja Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Krakowie o wynikach kontroli przeprowadzonych w 2023 roku i I połowie 2024 roku.

Ponadto w ramach sesji przyjęto uchwały:

• w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego,
  • w sprawie zmiany przedstawicieli Rady Powiatu w Krakowie w Powiatowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Krakowskim w kadencji 2023-2026,
  • w sprawie powołania Kapituły Honorowej.

Sesję zakończyły wnioski i oświadczenia radnych oraz dyskusja o sprawach bieżących.