1 września 2024 r. odbyło się XIV Małopolskie Święto Warzyw organizowane na terenie Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim w gminie Igołomia - Wawrzeńczyce. Organizatorem święta była gmina Igołomia – Wawrzeńczyce.

W wydarzeniu wzięli udział producenci warzyw, rolnicy i sadownicy z całego województwa Małopolskiego, prezentujący oraz promujący swoje lokalne produkty, a także przedstawiciele rządu i samorządów.  Powiat Krakowski reprezentowali Wicestarosta Wojciech Pogan oraz radny Powiatu Krakowskiego Grzegorz Nędza.

Wśród stoisk znalazło się również stoisko klimatyczne Powiatu Krakowskiego partnera projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA, przy którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przygotowali zagadki ekologiczne. Nagrodami w konkursach ekologicznych były sadzonki roślin.

Stoisko Klimatyczne zorganizowano w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.

#Malopolska_dla_klimatu, #razem_dla_klimatu, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #EkoMalopolskadlaklimatu, #LIFE_EKOMALOPOLSKA