Dziś w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Krakowie odbył się Konwent Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego. Spotkanie rozpoczęto sprawozdaniem z działalności Konwentu w kadencji 2018-2024, które przedstawił Przewodniczący Konwentu VI kadencji Piotr Goraj. Główny temat Konwentu — obowiązki przewodniczących organów stanowiących powiatów — szczegółowo przybliżył Dyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu w Krakowie Mirosław Chrapusta. Natomiast prezentacji Powiatu Krakowskiego dokonał wicestarosta krakowski Wojciech Pogan.

Podczas spotkania wybrano także przewodniczącego i wiceprzewodniczących Konwentu VII kadencji. Przewodniczącym Konwentu VII kadencji został Józef Łasak, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali Józef Rysak oraz Jan Biesaga.

Wśród gości byli przedstawiciele powiatów naszego regionu oraz Wicewojewoda Małopolski Ryszard Śmiałek.