Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego

Zarząd Powiatu w Krakowie

informuje o naborze wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego

Limit dostępnych środków w naborze wynosi 150 000,00 zł

1. Organizator naboru wniosków o udzielenie dotacji: Zarząd Powiatu w Krakowie
  2. Termin składania wniosków o udzielenie dotacji: od 1 października 2024 r. do 31 października 2024 r.
  3. Przesłanie wniosku elektronicznie na pomocą platformy ePUAP: adres skrzynki podawczej: /h51m1plk0y/SkrytkaESP
    Wniosek i załączniki należy podpisać elektronicznie - kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym
  4. Forma wsparcia: dotacja
  5. Zakres tematyczny: prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego
  6. Warunki udzielenia wsparcia oraz wzór formularza wniosku o udzielenie dotacji zostały określone w Uchwale Nr V/37/2024 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 28 sierpnia 2024 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego (Dz. Urz. Woj. Małopolskiego z 2024 r. poz. 5472).
  7. Termin realizacji zadania: od 1 stycznia 2025 r. do 30 listopada 2025 r.
    Ze środków dotacji mogą być pokrywane koszty poniesione najwcześniej od dnia zawarcia umowy o udzielenie dotacji. Koszty związane z realizacją zadania, poniesione przez Beneficjenta przed dniem zawarcia umowy o udzielenie dotacji nie mogą być rozliczane ze środków dotacji.

Dokumenty, które warto znać:

Uchwała Nr V/37/2024 Rady Powiatu w Krakowie z dnia 28 sierpnia 2024 roku w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego (Dz. Urzęd. Woj. Małop. z 2024 r. poz. 5472):

• Określa najważniejsze zasady przyznawania dotacji,
  • Załącznikiem do uchwały jest formularz wniosku o udzielenie dotacji,
  • Uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i dostępna jest pod adresem: https://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/legalact/2024/5472/

Uchwała Nr 248/2024 Zarządu Powiatu w Krakowie z dnia 4 września 2024 r. w sprawie trybu prac komisji oceny wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy kapliczkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze powiatu krakowskiego oraz przyjęcia wzorów dokumentów związanych z realizacją programu „Kapliczki Powiatu Krakowskiego”.

• Uchwała przedstawia procedurę oceny wniosków o przyznanie dotacji, a także określa wzór umowy, sprawozdania końcowego i kart oceny wniosków
  • Uchwała dostępna do pobrania poniżej

Uchwała nr 248/2024 Zarządu Powiatu w Krakowie
Plik:Zbiorcza_karta_oceny_merytorycznej.pdf