Projekt pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” Grant 1

Powiat Krakowski otrzymał Grant nr 1 z Funduszy Europejskich na realizację projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”.

Celem Zadania grantowego jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół branżowych, techników oraz szkół dla dorosłych i szkół policealnych) poprzez wyposażenie tych szkół w narzędzia do nauki w związku z zagrożeniem i skutkami pandemii COVID-19.

Realizatorem zadania grantowego jest Szkoła Podstawowa Specjalna nr 5 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie. Za otrzymane środki planowany jest zakup urządzeń do realizacji zajęć edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych umożliwiających prowadzenie edukacji zdalnej uczniów szkoły.

Całkowita wartość projektu wynosi 24 568,98 zł., w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (85 %) i Budżetu Państwa (15%).

Termin zakończenia projektu to 15 sierpnia 2023 r.