Powiat Krakowski zakończył kompleksową modernizację ewidencji gruntów i budynków w jednostce ewidencyjnej Kocmyrzów-Luborzyca. Tym samym zastąpiono mapę ewidencyjną prowadzoną dla gminy Kocmyrzów-Luborzyca w postaci analogowej, nową mapą w postaci numerycznej. Prace geodezyjne polegały na utworzeniu bazy ewidencji gruntów i budynków, o której mowa w Ustawie z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne. W ramach tych prac przetworzono granice działek ewidencyjnych do postaci cyfrowej, pozyskano dane o budynkach i utworzono bazę danych o obiektach budynkowych oraz dokonano aktualizacji użytków gruntowych na gruntach rolnych zabudowanych, gruntach zabudowanych i zurbanizowanych.

Prace są realizowane w ramach projektu pn.: „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.