Powiat Krakowski zrealizował zadanie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej koniecznej do zrealizowania rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach o przewiązkę i salę gimnastyczną oraz wykonanie inwestycji przez Wykonawcę zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, dokumentacją projektową, STWiORB i harmonogramem rzeczowo-finansowym realizacji umowy.

Prace zostały zrealizowane w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie: „Budowa sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach – tryb zaprojektuj i wybuduj”.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 10 822 603,33 zł.

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 6 281 179,10 zł. Nazwa zadania: „Budowa sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach – tryb zaprojektuj i wybuduj”.

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2022” w kwocie 2 219 600,00 zł. Nazwa zadania: „Budowa sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach”. Umowa o dofinansowanie została podpisana 13.04.2023 r.

Dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego w kwocie 69 923,54 zł. Nazwa zadania: „Rozbudowa budynku dydaktyczno-oświatowego o salę gimnastyczną z zapleczem wraz z przebudową części istniejącej oraz niezbędną infrastrukturą przy ulicy Ogrodowej 3 w Krzeszowicach”. Umowa o dofinansowanie została podpisana 19.05.2023 r.