Powiat Krakowski realizował zadanie z zakresu prac budowlanych dotyczących przebudowy i modernizacji istniejącego budynku administracyjnego w zakresie dostosowania do obowiązujących przepisów technicznych w tym przepisów przeciwpożarowych wraz z instalacjami wewnętrznymi: wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i teletechnicznej oraz budową kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, elementów małej architektury w postaci stojaków na rowery, remontem istniejącego utwardzenia.

Ponadto przedmiotem inwestycji była przebudowa istniejącego budynku w zakresie wykonania szybu windy wraz z instalacją zasilania, nowych schodów zewnętrznych, chodników w nasypie, umocnienia skarp, wykonania niezbędnych wyburzeń oraz modernizacji wejścia w celu zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych. Budynek zlokalizowany jest w Szycach przy ul. Wesołej 48, na działce nr 100/18, gmina Wielka Wieś.

Prace realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynku administracyjnego w miejscowości Szyce, ul. Wesoła 48, gm. Wielka Wieś.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 5 309 293,00 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4 978 191,00 zł.